W serwisie dostępne jest fakturowanie usług bądź towarów. Istnieje możliwość ręcznego wpisywania treści lub na podstawie katalogu towarów oraz wystawiania dokumentów w języku angielskim, francuskim i niemieckim, WDT, WNT i korekt. Istotnym ułatwieniem jest współpraca z modułem faktur cyklicznych.
W serwisie znajdują się moduły umożliwiające prowadzenie księgowości w formie książki przychodów i rozchodów i ryczałtu ewidencjonowanego.
Dostępna jest również webowa ewidencja i rozliczanie dla potrzeb VAT oraz wypełnianie i wydruk deklaracji.
W invoicer przyjęto system rozliczeń zapłat według kwot wprowadzonych do raportu kasowego lub bankowego. Każda wystawiona i wprowadzona faktura do systemu jest "niezapłacona" - dopiero wprowadzenie zapłaty za nią powoduje, że pomniejsza się stan niezapłaconych.
Fakturowanie według wzorca daje możliwość tworzenia cyklicznych szablonów.
W przypadku wystawiania faktur tym samym klientom co określony czas, pomocne może być narzędzie, pozwalające na zaprojektowanie i zaplanowanie terminu wystawienia, kwoty oraz treści wystawianych faktur dla kontrahentów. Przy projektowaniu faktur cyklicznych określa się:
Przy wystawianiu faktury dane te przepisują się do listy, a w fakturach cyklicznych zostaje odnotowany fakt ,,zrealizowania'' - wystawienia faktury VAT, sygnalizowany poprzez zmianę koloru.
W programie możliwe jest szczegółowe dokumentowanie i rozliczanie wpłaconych zaliczek, zarówno od odbiorcy – jak i u dostawcy. Wystawianie faktury zaliczkowej z powodu swojej specyfiki jest przeprowadzane w kilku etapach:
Czytaj kurs o wystawianiu faktury zaliczkowej.
Pozwala na wystawienie faktury dokumentującej sprzedaż w większości przypadków, również wtedy, gdy stosuje się specjalne przepisy, w szczególności związanych z obrotem zagranicznym oraz dokumentów wewnętrznych.
Ponadto możliwe jest wystawianie dokumentów pomocniczych: zamówienie, RW.
Zobacz:
Opcja pozwala na prowadzenie i wydruki Księgi. Dane z rejestrów VAT są automatycznie przenoszone jako zapisy w Księdze. Zawiera także szereg zestawień spełniających warunek prawidłowości prowadzenia księgi przy zastosowaniu technik informatycznych:
Konfiguracja książki przychodów i rozchodów
Moduł do wypełniania, wydruku i wysyłki najbardziej popularnych deklaracji VAT7, PIT5, PIT11 – tworzonych na podstawie danych z rejestrów vat i książki przychodów i rozchodów;
Deklaracje te są drukowane w formie formularzy, na wzór oryginalnych. Dodatkowym atutem jest możliwość zaznaczania złożenia deklaracji i zapłaty podatku.
Najważniejsze wystawiane dokumenty: VAT 7, VAT-UE, VAT-7K, VAT-7D, CIT 8, PIT 11, PIT 4R, PIT 28
W programie można prowadzić ewidencję przychodów dla podatników płacących zryczałtowany podatek dochodowy Opcja pozqwala na:
Służą do rejestracji operacji związanych z rozliczeniem podatku VAT, w szczególności „wchodzi” do rejestrów sprzedaż z wystawianych faktur i korekt oraz możliwe jest rejestrowanie zakupów towarów i usług.
Na podstawie wprowadzonych danych można utworzyć wydruki rejestrów VAT oraz wypełnić deklarację VAT-7. Dostępne jest też zestawienie syntetyka VAT, sumująca poszczególne rejestry.
Przykładowe rodzaje rejestrów:
Szczegółowa ewidencja wpłat i wypłat oraz wydruki raportów kasowych w przypadku spółek prawa handlowego jest koniecznością. W programie przyjęto system rozliczeń zapłat według kwot wprowadzonych do raportu kasowego lub bankowego. Każda wystawiona i wprowadzona faktura do systemu jest "niezapłacona" - dopiero wprowadzenie zapłaty za nią powoduje, że pomniejsza się stan niezapłaconych.
Możliwości:
W programie dostępne są zestawienia niezapłaconych:
Jak sprawdzić niezapłacone faktury?
Ponadto na płycie głównej umieszczony zastał dashboard – czyli zestaw podstawowych wskaźników stanu firmy: gotówki, należności, zobowiązań, przychodów ze sprzedaży.
Wskaźniki prezentowane są w postaci liczb, oznaczających stan obecny (w przypadku stanu gotówki i niezapłaconych) oraz sumy narastająco od początku roku (w przypadku przychodów).
Dashboard może być również udostępniony jako aplikacja na komórki – pracujące pod systemem android.
W katalogu towarów zapisywane są ceny zakupów i sprzedaży towarów i usług - na ich podstawie można tworzyć cennik - zarówno złotówkowe (6 poziomów cen) jak i dewizowe.
Istnieje możliwość dodawania zdjęcia danego towarów, celem ułatwienia identyfikacji czy prezentacji dla klientów.
Możliwy jest wydruk adresu na kopertach C6, DL i B5. Dodatkowo można umieścić na niej nazwę firmy (nadawcy) oraz dodatkowe informacje, które mają być drukowane na kopercie.
Przy wydrukach dla grupy klientów możliwe jest wygenerowanie metek adresowych i ich wydruk bądź przesłanie do arkusza.